Logo
Poradnik

Różnica pomiędzy roletami w kasecie i bez kasety

Metoda pomiaru systemu rolet foliowych, jest stosunkowo prosta i polega głównie na zwymiarowaniu szerokości całkowitej rolety.

Informacja

Bez względu na to czy wybierzemy rolety w kasecie czy bez niewiele to zmienia w sposobie montażu. Jeśli potrafimy zamontować rolety bez kasety to tak samo będziemy zdolni do montażu rolet w kasecie. Zarówno czy montujemy rolety foliowe czy refleksole montaż wygląda podobnie. Wybór rolet w kasecie lub bez nie wpływa na metodę pomiaru.

W odróżnieniu od wewnętrznych rolet materiałowych gdzie kasety pełnią głównie rolę ochronną materiału w przypadku rolet zewnętrznych nie ma to tak dużego znaczenia.

Dzieje się tak dlatego, że materiał z którego wykonujemy rolety jest odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Wilgoć, deszcz i śnieg nie wpływa na trwałość materiału oraz pracę mechanizmu rolety.

Montaż rolety bez kasety aluminiowej jest najprostszy i nieskomplikowany.

Zakup rolet bez kasety jest też tańszy ponieważ nie wymaga budowy dodatkowych elementów na wymiar.

Jak można zauważyć na wielu naszych zdjęciach z realizacji różnych projektów roleta bez  kasety może być tak samo atrakcyjna i estetyczna jak te zabudowane w aluminiową obudowę.

Nie oznacza to, że nie ma uzasadnienia do stosowania kaset w projektowanych przez nas  roletach zewnętrznych foliowych czy refleksolach.

Zastosowanie kasety w zewnętrznych roletach foliowych jest szczególnie wskazane kiedy roleta jest montowana w miejscu od góry niezasłoniętym.

Posługując się przykładem jeśli montujemy roletę foliową na zewnętrznej stronie ściany tarasu, która nie jest zasłonięta dachem (jak np. na załączonym z lewej strony zdjęciu) to padający deszcz może wdzierać się na wewnętrzną stronę rolety.

W takim wypadku, aby tego uniknąć warto wybrać roletę w kasecie aluminiowej, która zasłoni wewnętrzną stronę rolety.

Kolory kaset i mechanizmów:

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami, my postaramy się pomóc!