Logo
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ponieważ zamawiany towar jest produkowany na indywidualne zamówienie można zamówić go telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy też do Salonu Elwo z przygotowanymi informacjami i zadatkiem.

Jeśli chcesz zamówić towar w pierwszej kolejności wykonamy wycenę orientacyjną na podstawie wstępnych rozmiarów przez Ciebie podanych. Jeśli nasza propozycja będzie atrakcyjna i wyrazisz chęć zakupu umówimy się na pomiar. Zapraszamy do naszego biura handlowego gdzie zostaną ustalone wszelkie szczegóły i będzie sporządzona Umowa. Aby zlecenie trafiło na produkcję należy wpłacić zadatek, można tego dokonać gotówką przy zawarciu Umowy lub przelewem.

Pomiary wykonujemy zawsze, gdy klient wyrazi chęć pomiaru.

Klient z terenu Tych zamawiający towar, pomiar ma darmowy.

Tak. Możliwy jest dowóz zamówionego towaru na terenie Tych, w cenie 20 zł.

Wystarczy do nas zadzwonić tel. 32 748-82-64 i zgłosić chęć pomiaru. Wówczas telefonicznie zapytamy o adres i telefon kontaktowy oraz podamy przybliżony termin wizyty pomiarowca Oczywiście możesz też odwiedzić nas osobiście lub napisać e-mail podając w nim adres, numer telefonu i informację co mamy zmierzyć.

Termin realizacji jest uzależniony od rodzaju zamówionego towaru a często też od intensywności sezonu. Termin realizacji zawsze jest liczony po spisaniu Umowy a dokładnie od daty otrzymania zadatku od klienta.

Oferowane przez nas rolety zewnętrzne nie posiadają atestów antywłamaniowych. Z pewnością utrudniają one włamanie, w szczególności, gdy klient dokupi ryglowanie pancerza, ale głównym zadaniem rolet jest ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem i wychładzaniem się pomieszczeń.

Tak – można zamocować roletę na takie okno. Zazwyczaj świetnie nadają się do tego rolety w kasecie. Jeśli jedna nie otwierane okno byłoby np. zbyt wysokie itd. bez problemu można zamocować Mini rolety Istnieje możliwość nabycia specjalnych płytek przyklejanych na mocną piankę dwustronną co umożliwia zamocowanie mini rolety bez haczyków. Co więcej system ten można doposażyć przedłużane haczyki które pozwalają pominąć wywietrznik jeśli wysokość od górnej krawędzi ramy pod wywietrznik nie przekracza 4 cm.

Oczywiście, że tak. Mimo, iż zasadniczym przeznaczeniem montażu rolet klasycznych jest ściana lub sufit, Oferujemy Państwu zakup specjalnych uchwytów do montażu bezinwazyjnego rolety klasycznej na ramie okiennej.

Nie – chociaż trzeba wziąć je pod uwagę przy doborze rolety. Zasadniczo rolety w kasecie z listwą przestrzenną pozwalają niemal całkowicie odsunąć ten problem ponieważ są przyklejane nie do samej listwy przyszybowej tylko na ramę okna. Jedynym warunkiem powodzenia tej operacji jest to by rama okna i listwa przyszybowa były w jednej płaszczyźnie, ponieważ gdyby listwa wystawała ponad ramę prowadnica naszej rolety by odstawała. Jeśli zaś zależy nam na rolecie z listwami płaskimi – zazwyczaj przyklejanych bezpośrednio do listew przyszybowych – koniecznie trzeba o tym wspomnieć byśmy mogli zaproponować specjalny system prowadnic dostosowany właśnie do okrągłych listew.

Tak. Okna o nietypowych kształtach np. okrągłe lub mocno skośne da się z powodzeniem zasłonić stosując tzw. Plisy czyli rolety plisowane.

Tak. Bardzo ważne jest by proces przyklejania rolety poprzedzić odpowiednim wyczyszczeniem i odtłuszczeniem powierzchni okna, do której zamierzamy przykleić rolety.
Zazwyczaj do czyszczenia rolet wystarczy wilgotna szmatka lub odkurzyć. Należy uważać, by podczas czyszczenia rolety nie przemoczyć tkaniny, ponieważ może to spowodować odkształcenie lub problemy z przebarwieniami. Rolety rzymskie zazwyczaj są wyposażone w materiały które można prać. Po zdemontowaniu tkaniny w takiej rolecie zazwyczaj można skorzystać z delikatnego prania.

Najczęstszą przyczyną tego problemu jest nieprawidłowy montaż. Warto przed dokonaniem tej czynności upewnić się czy nasze okna wciąż są poziomo ułożone, czy może opadły i należy je wyregulować. Precyzja w montażu każdego systemu rolety wewnętrznej jest bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na jakość pracy.

Warto podkreślić, że nie ma to pytanie jednoznacznej odpowiedzi ponieważ oba systemy rolet mają odmienne walory, które należy przemyśleć jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Bez wątpienia należy do nich fakt, że montaż tej opcji kaset nie jest montażem inwazyjnym. Innymi słowy nie niszczymy okna montując doń tę właśnie roletę. Może mieć to znaczenie szczególnie dla tych z Państwa, którzy posiadacie okna na dość rygorystycznych warunkach gwarancyjnych. Co więcej warto wspomnieć, że pianka klejąca jaką posiadamy w swej ofercie jest mocna. Nawet rolety o większej szerokości spokojnie są na niej dobrze utrzymywane przy oknie.

Ta opcja montażu rolet w kasecie bez wątpienia jest trwalsza i odporniejsza na wszelkie czynniki mogące narażać naszą roletę na różne wstrząsy, uderzenia itp. Przykręcenie rolety pozwala nie tylko utrzymać rolety z cięższych materiałów beż żadnych obaw o to że odpadnie. Opcja kaset przyklejanych też daje sobie pod tym względem dobrze radę. Jednak ważnym atutem opcji przykręcanej jest fakt, iż nie musimy przejmować się powierzchnią okna do którego montujemy roletę. Chodzi o fakt, że pianka klejąca najlepiej wiąże z plastikiem. Nieco gorzej z powierzchnią drewnianą itp. W wypadku starych okien, drewnianych lub innych i powierzchni mogącej słabo wiązać z klejem rolety w kasecie przykręcanej to bardzo dobra i zdecydowanie bezpieczniejsza alternatywa.

Nie, rolety podgumowane a dokładniej tkaniny podgumowane posiadają warstwę gumy od strony okna. Guma jak wiadomo nie przepuszcza światła, co sprawia, że dany materiał zaciemnienia. Kwestia odbijana promieni słonecznych jest zupełnie innym tematem i tu bardziej należy skierować się ku tkaninom podbitych aluminium lub z srebrzystą warstwą gumy lub laminatu, które to częściowo zadziałają na zasadzie lustra – odbijając pewien procent promieni padającego nań światła

Niekoniecznie. Kwestia temperatury danego pomieszczeni jest znacznie bardziej złożona niż sądzi większość klientów. Na to jak ciepło jest w danym pokoju składa się nie tylko to czy okno jest zasłonięte odpowiednią powloką czy nie. Grubość muru, ilość i intensywność nasłonecznienia, izolacja budynku, kąt nachylenia ścian do padających nań promieni słonecznych i wiele innych kwestii ma istotny wpływ na to jak mocno nagrzewa się nasz dom, mieszkanie czy poszczególne wnętrza.

Każda oferowana w sklepie wystrój okien roleta posiada instrukcję pomiaru. Warto pamiętać, że różne systemy – nawet podobne do siebie – mogą mieć inną instrukcję pomiaru.

Zazwyczaj nie. W większości wypadków z montażem poradzi sobie jedna osoba – niekoniecznie mężczyzna. W każdym wypadku w kacie produktu znajduje się m.in. jego instrukcja montaż i warto się z nią zapoznać by wiedzieć z czym wiąże się dany montaż. Zazwyczaj wystarczy odrobina precyzji, benzyna ekstrakcyjna do odtłuszczenia powierzchni gdy roleta ma być przyklejana lub wkrętarka dla systemów przykręcanych.

Nie. Produkty oferowane w tym sklepie są wysokiej jakości i każdy podlega 2 letniej rękojmi. Różnica w cenie wynika bardzo często m.in. z ceny poszczególnych komponentów takich jak chociażby kolekcje tkanin lub inne elementy danego systemu.

Najlepiej zaciemnia materiał podgumowany. Materiał gładki przepuszcza światło w zależności od koloru- kolory ciemne przepuszczają mnie światła , kolory jasne przepuszczają więcej. To Samo dotyczy się materiałów żakardowych. Należy zwrócić uwagę że rolety nie służą tylko wtedy jak jest mocne słońce, ale także w inne dni, Dlatego należy zastanowić się czy warto założyć rolety które mocno zaciemniają.

Prowadnice żyłkowe stosuje się przeważnie do rolet mini. Roleta mini jest zawieszona na haczykach i luźno zwisa. Aby nie zwisała np: przy skrzydłach uchylnych stosuje się prowadnice żyłkowe po obu stronach rolety które przytrzymują materiał blisko przy szybie.

Ponieważ każda roleta jest produkowana pod indywidualne zamówienie klienta, nie ma możliwości jej zwrócenia. Dlatego ważne jest aby dokładnie się zastanowić przed dokonaniem zamówienia.

Rolety i wszystkie pozostałe osłony powinno mocować się wyłącznie do listew przyszybowych. Listwa jest elementem wymiennym w oknie. Wszystkie firmy produkujące okna wyrażają zgodę na taki montaż. Montaż rolet do ramy ( przykręcanie do ramy ) najczęściej jest przyczyną utraty gwarancji na okna.

Na rurę nawojową nawinięte jest zawsze ok. 10-20 cm więcej materiału niż wynosi podana długość rolety. Nadmierne rozwinięcie materiału należy ograniczyć zapinając ogranicznik ( złączkę) na łańcuszku rolety. W/w ogranicznik powinien być dołączony w komplecie do danego produktu.

Tak, zdecydowaną większość z nich możemy wyprać i wyprasować. Wykonane są one zazwyczaj z tkanin firanowych i zasłonowych. Należy pamiętać, aby najpierw zdemontować wszystkie akcesoria i dodatki, po czym możemy prać je ręcznie lub w pralce w niskiej temperaturze.

Tak, roletę rzymską możemy zamontować na ramie okiennej, za pomocą specjalnych bezinwazyjnych uchwytów. Musimy pamiętać jednak, że ten typ rolet, przy takim sposobie montażu spowoduje odchylenie rolety podczas otwierania bądź uchylania okna.

Rolety zaciemniające jak sama nazwa wskazuje zaciemniają pomieszczenie i nie przepuszczają światła. Z kolei półprzejrzyste są cieńsze, dlatego światło przenika przez nie.

Podczas dokonywania pomiaru przy wyborze montażu rolety do skrzydła okna, należy do szerokości szyby dodać po około 2 cm po obydwu jej stronach, aby roleta nachodziła na ramę skrzydła, ale nie zahaczała o klamkę. Z kolei wysokość rolety powinna pokrywać się z wysokością skrzydła lub możemy też do wysokości szyby dodać od 5-7 cm rolety.

W sprawie współpracy z naszą firmą należy kontaktować się telefonicznie na nr 32 748-82-64 lub mailowo na adres kontakt@elworol.pl